Samsun Haberleri, Samsun Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Türkiyeye dil uzattı, halk İstifa et dedi

Lübnan Turizm Bakanı Avadis Kaydanyan, katıldığı bir televizyon programında, Türkiye’yi sevmediğini ve Ermenistan’ı Lübnan’a tercih ettiğini söyledi.

Bazı ülkelerdeki kötü durumdan faydalandıklarını ifade eden Ermeni Bakan Kaydanyan, Türkiye’de şu an çok problem var. Bu sıkıntılar, onlar için kötü bir durum ancak bizim için iyi bir fırsat. Bu durumdan çok mutluyum çünkü onları (Türkiye’yi) sevmiyorum. ifadelerini kullandı.

Lübnan basınında ve sosyal medyada, bakan Kaydanyan’ın, Ermenistan’ı Lübnan’a tercih ederim sözleri ve Türkiye karşıtı ırkçı tutumu büyük tepkiye neden oldu.

Sosyal medyada Kaydanyan, özür dile veya istifa et başlıklı kampanya başlatan Lübnanlılar, Lübnan hükümetindeki bir bakan, başka bir ülkeyi tercih edeceğini nasıl söyleyebilir? ve Türkiye ile iyi ilişkileri olan Lübnan hükümetinin bir bakanı, Türkiye halkına nasıl bu ırkçı tutumu sergileyebilir? ifadeleri ile tepkilerini gösterdi.

Bir önceki yazımız olan ABD’de Türk seçmenler oy kullanmaya başladı! başlıklı makalemizde abd, amerika ve haber hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme hilesi