Samsun Haberleri, Samsun Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Şili’de taksici cinayeti| Uber uygulaması tartışması

Şili polisi, başkent Santiago‘da uluslararası ulaşım şebekesi şirketi Uber bünyesinde çalışan bir taksicinin aracına binen kişilerce öldürüldüğünü duyurdu. Polis 35 yaşındaki sürücünün öldürülmeden önce soyulmak istendiğini de belirtti. Yapılan açıklamada, Cuma gecesi Uber’in geçen sene yürürlüğe soktuğu nakit ödeme seçeneğini tercih eden 3 kişinin, sistem üzerinden bir taksi çağırdığı ve bu yolculuk esnasında cinayeti gerçekleştirdiği belirtildi.

Uber’in Şili ofisinden olayla ilgili henüz bir açıklama yapılmazken, Uber’in bünyesindeki taksi sürücülerini bu tür olaylara karşı iyi koruyamadığına dair eleştiriler gelmeye başladı. Ayrıca nakit ödeme seçeneğini tercih eden suçluların, taksi sürücülerine kimlik bilgilerini vermemek için direndiği de ifade edildi.
Şili hükümeti geçtiğimiz hafta başında, mobil uygulamalar aracılığıyla kullanılan ulaşım ağlarının düzenlemesine yönelik bir teklif sunmuştu. 

Bir önceki yazımız olan Paris havaalanı saldırısında yeni gelişme başlıklı makalemizde haber, haberler ve havaalanı hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir