Samsun Haberleri, Samsun Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Samsun’da eğitim uçağının düşmesi

Samsun-Çarşamba Havalimanından eğitim için havalanan Ondokuz Mayıs Üniversitesi Havacılık ve Uzay Teknolojileri Araştırma ve Uygulama Merkezine (Uzaytem) ait “Cessna” 172 tipi eğitim uçağı iniş sırasında kaza yaptı. Yalnız uçuş yapan öğrenci pilot Ecenaz Kalyoncu, ilk denemesinde uçağı indiremeyince ikinci kez uçağı indirmeye çalıştı. İniş esnasında, uçağın pervanesinin pistin etrafındaki toprak zemine sürtmesi nedeniyle, uçak takla attı. Genç kadın pilotun kullandığı uçak kullanılamaz hale geldi. Öte yandan uçağı düşüren genç kadın pilotun yardımına koşan itfaiye ekiplerinin aracı da piste giriş yaptıkları esnada virajı alamayarak devrildi.

Kazayı pilot Ecenaz Kalyoncu yara almadan atlatırken, itfaiye görevlileri Ömer Pat ve Mustafa Arıcı ise hastaneye kaldırıldı. Yaralıların durumunun iyi olduğu öğrenildi.

“Piste iniş sırasında uçak pistten çıkarak takla attı”

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Sivil Havacılık Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Ferşat Kolbakır, “Öğrencimiz 5 saatlik eğitim uçuşunun 4 saatini tamamladı. 5. saatini tamamlarken piste iniş sırasında uçak pistten çıkarak takla atıyor. Öğrencinin sağlık durumu iyi. Yaralanmadı. Kaza kırım ekibinin çalışmaları sonucu kaza ile ilgili daha net bilgilere ulaşacağız dedi.

Bir önceki yazımız olan Eşine küfrettiğini iddia ettiği arkadaşını öldürdü başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme hilesi