Samsun Haberleri, Samsun Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri
  • Genel
  • 0

O ülkede 'yasadışı brownie' operasyonu!

Bir süredir ekonomik krizle boğuşan Venezuela’da Başkan Nicolas Maduro’nun sosyalist hükümetinin, ulusal çapta devam eden buğday kıtlığıyla mücadele etmek için aldığı kararlar kapsamında, bu hafta Caracas’ta 4 fırıncı gözaltına alındı.

4 FIRINCI GÖZALTINA ALINDI

Maduro hükümetinin, ekonomik krizle boğuşan ülkede aldığı karara göre, fırınlar ellerindeki mevcut buğdayın yüzde 90’ını ekmek yapımında kullanmak zorunda. Ancak yapılan operasyonda, 4 fırıncının ‘yasadışı brownie ve pasta’ yaptığı tespit edilerek, polis tarafından gözaltına alındığı belirtildi.

FAZLA BUĞDAY KULLANIMI

Fırıncılardan ikisinin, yaptıkları ekmek ve kruvasanlarda fazla miktarda buğday kullandıkları, diğer ikisinin ise son kullanma tarihi geçmiş buğdayla ‘yasadışı brownie’ yaptıkları gerekçesiyle gözaltına alındıkları ve en az bir fırının kapatıldığı bildirildi.

Hafta boyunca başkentte yapılan operasyonlarda 700 fırına müfettiş ve askerlerin gönderildiği ifade edildi.

MADURO MUHALEFETİ SUÇLUYOR

3 yıldır ekonomik krizle boğuşan Venezuela’da, Maduro hükümeti kıtlık ve uzun kuyruklarla mücadele edebilmek için son olarak ekmek üretiminde ‘yüzde 90’ kuralını getirmişti.

Maduro, muhalif işletmelerin stok yaparak fiyatları tırmandırdığını ve ülke ekonomisini sabote ettiğini savunurken, fırıncılar ise ulusal çaptaki buğday kıtlığı için hükümeti suçluyor.

 

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme hilesi