Samsun Haberleri, Samsun Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Musul'da 335 bin kişi yerlerinden oldu!

Irak’ın Musul kentinde terör örgütü DEAŞ’a karşı devam eden operasyonlar nedeniyle evlerini terk edenlerin sayısının 335 bine yükseldiği bildirildi.

İÇ GÖÇMEN 81 BİN

Irak Göç ve Göçmenler Bakanı Casım el-Caf, yaptığı yazılı açıklamada, Musul’da askeri operasyonların başladığı günden bu yana kentin doğu ve batı bölgelerinde yerlerinden edilenlerin sayısı 335 bine ulaştı. ifadesini kullandı.

Caf ayrıca, Musul’un DEAŞ’tan kurtarılan doğu ve güney bölgelerine dönen iç göçmen sayısının ise 81 bin olduğunu aktardı.

Sivillerin güvenli bölgelere yerleştirilmesi uzun sürüyor

Öte yandan Irak Kızılayı yetkisi İyadi Rafid, muhabirine yaptığı açıklamada, Musul’un batısında devam eden çatışmalar nedeniyle yerlerinden edilen sivillerin durumunun gittikçe kötüleştiğini ifade etti.

Irak güvenlik güçleri, Haziran 2014’ten bu yana terör örgütü DEAŞ’ın elinde bulunan Musul’un kurtarılması için 17 Ekim 2016’da operasyon başlatmıştı.

Musul’un doğu yakasını ocak sonunda tamamen ele geçiren Irak güçleri, 19 Şubat’tan bu yana kentin batı bölgelerinin DEAŞ’tan kurtarılmasına yönelik operasyonlarını sürdürüyor.

Bir önceki yazımız olan Merkel'den küstah açıklama başlıklı makalemizde almanya, angela merkel ve Avrupa Haberleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme hilesi