Samsun Haberleri, Samsun Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Londra’da 6 noktaya operasyon: 7 gözaltı

Londra’da dün akşam saatlerinde gerçekleştirilen saldırının ardından Londra Emniyeti Terörle Mücadele Başkan Yardımcısı Mark Rowley, bugün basın açıklaması yaparak saldırıya ilişkin son bilgileri paylaştı. Saldırıda 1 polis, 3 sivilin hayatını kaybettiğini belirten Rowley, saldırganın da polis tarafından vurulduğunu ifade etti. Hayatını kaybedenlerin farklı milliyetlerden olduğunu sözlerine ekleyen Rowley, ailelerine ulaşılmaya çalışıldığını, 7 kişinin tedavisinin ise hastanede sürdüğünü bildirdi. 40 kişinin yaralandığını belirten Rowley yaralılardan bazılarının durumunun ise kritik olduğunu sözlerine ekledi. Saldırganın tek başına hareket ettiğini sözlerine ekleyen Rowley, saldırganın kimliğine ilişkin bilgi vermedi.

Saldırının ardından güvenlik seviyesinin arttırıldığını sözlerine ekleyen Rowley, Birmingham’da 6 noktaya baskın düzenlendiğini ve saldırıyla bağlantısı olmasından şüphelenilen 7 kişinin gözaltına alındığını ifade etti. 

Barış Soylu

Bir önceki yazımız olan Brüksel saldırılarının birinci yıl dönümünde Londra sarsıldı başlıklı makalemizde Brüksel, haber ve haberler hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir