Samsun Haberleri, Samsun Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri
  • Genel
  • 0

Eski ilçe jandarma komutanına ByLock’tan 7 yıl 5 ay 3 gün hapis

Samsun’un Terme İlçe Jandarma Komutanı olarak görev yaparken FETÖ/PDY soruşturması kapsamında görevden ihraç olan ve tutuklanan Yüzbaşı Hacı Gülman hakkında Samsun 2. Ağır Ceza Mahkemesinde Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etme, silahlı terör örgütüne üye olmak, Türkiye Büyük Millet Meclisini ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs etme, Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırmaya ve görevini yaptırmamaya teşebbüs suçlarından 3 müebbet ve 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Bugün görülen davanın son duruşmasına Hacı Gülman tutuklu bulunduğu Vezirköprü Kapalı Cezaevinden Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı.

Hakkındaki suçlamaları kabul etmeyen Hacı Gülman’ın örgütün gizli haberleşme ağı ByLock’u EnverTarık kod adıyla kullandığı tespit edildi ve mahkemeye ByLock içerikleri geldi ve okundu. Hacı Gülman kendini savunarak, Ben 15 Temmuz gecesi halkımın yanındaydım. Darbeye karışsaydım veya darbenin içinde olsaydım böyle davranmazdım. Kesinlikle ByLock kullanmadım. 1,5 yıldır tutukluyum. Beraatımı ve tahliyemi talep ediyorum. Kendim teslim oldum. Kaçma şüphem yok. Devletimin ve milletimin yanındayım dedi.

Mahkeme heyeti Hacı Gülman’ın Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etme, Türkiye Büyük Millet Meclisini ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs etme, Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırmaya ve görevini yaptırmamaya teşebbüs suçlarından delil yetersizliğinden beraatına karar verirken, Bylock kullandığının tespit edilmesi üzerine silahlı terör örgütüne üye olmak suçundan 7 yıl 5 ay 3 gün hapis cezasına çarptırarak tutukluluk halinin devamına hükmetti.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme hilesi