Samsun Haberleri, Samsun Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

“Epilepsi Farkındalık Günü” etkinliği

VM Medical Park Samsun Hastanesi Epilepsi Farkındalık Günü’nü kutladı. Hastane çalışanları “Söylemekten Korkmuyorum. Ben Epilepsiyim” mesajı veren tişörtler giyip stant kurarak farkındalık oluşturdular. Yrd. Doç. Dr. Hülya İnce, epilepsi hastalığı ile ilgili sunum yapıp, hastalarıyla pasta keserek Epilepsi Farkındalım Günü’ne anlam kattı.

VM Medical Park Samsun Hastanesi Çocuk Nörolojisi Kliniği’nden Yrd. Doç. Dr. Hülya İnce epilepsi hastalarımızla birlikte bugüne özel bir kutlama yaptı.Önce misafirlere epilepsi hakkında sunum yapan Yrd.Doç.Dr.Hülya İnce sonrasında misafirlerle birlikte pasta kesip onlara hediyeler dağıtarak Epilepsi Farkındalık Günü’nü kutladı.

DR. İnce, “Biz sizlerle bir aile olduk. Bu özel günle kamuoyunun dikkatini epilepsi hastalığına çekmek istiyoruz. Epilepsi Farkındalık Günü’nü burada sizlerle birlikte kutluyor olmak çok mutluluk verici” dedi.

Hastane Genel Müdürü Dr. Hakan Özcan kutlamaya katılarak, “Epilepsi hastalığının tedavi ve kontrolü sağlanmadığında kişinin yaşam kalitesinin bozuluyor. Epilepsi Farkındalık Günü’nü bu hastalığa dikkat çekmek ve toplumda farkındalık yaratmak için her yıl kutluyoruz. Farkındalık yarattığımız her bir kişinin epilepsi hastalarına destek olması ve doğru bilgilere dikkat çekecek birer elçi olması, epilepsi hastalığı konusunda hayal ettiğimiz bilinç düzeyine ulaşmamızı sağlayacaktır. Ne kadar çok dikkat çekersek o kadar çok destek oluruz” diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan Vezirköprü’de Dünya Su Günü etkinlikleri başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme hilesi