Samsun Haberleri, Samsun Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

AB Konseyi Başkanı Tusk, Esed'e ateş püskürdü!

Atina’ya yaptığı ziyaret kapsamında Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras ile AB Konseyi Başkanı Tusk bir araya geldi. Çipras ve Tusk, ortak basın toplantısı düzenledi.

SURİYE REJİMİNİN VAHŞİLİĞİNİN BİR HATIRLATMASI”

Suriye’nin İdlib kentinde çok sayıda sivilin ölümüne sebep olan kimyasal silah saldırısını en güçlü şekilde kınadıklarını vurgulayan Tusk, şöyle konuştu: Çocuk, kadın, erkek ayırt etmeksizin insanların kimyasal silahlarla öldürülmesi, Suriye rejiminin ve bu çatışmanın vahşiliğinin trajik bir hatırlatması oldu” dedi.

ESED’İ DESTEKLEYENLERDE ZALİMLİĞİN SORUMLUSUDUR

Konsey Başkanı Donald Tusk, yaşanan zalimliğin en büyük sorumlusunun Esed rejimi olduğunu ancak rejime destek verenlerin de bu sorumluluğu taşıdığını hatırlattı. Tusk, ”Bu türde bir saldırıya Suriye’de ilk kez rastlanmıyor. Bu saldırıyı gerçekleştirenler, hesap vermelidir. Bu zalimliklerin en büyük sorumlusu Suriye rejimidir. Ancak rejimi destekleyenlerin de ahlaki ve siyasi sorumluluğu bulunmaktadır açıklamasında bulundu.

Bir önceki yazımız olan Fillon'a 'un'lu saldırı! başlıklı makalemizde DÜNYA Haberleri, françois fillon ve Fransa hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme hilesi