Samsun Haberleri, Samsun Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Yemen’de kolera salgını korkutucu boyutlarda

Yemen Halk Sağlığı ve Nüfus Bakanlığı, kolera salgınına ilişkin son rakamsal verileri yayınladı. Rapora göre, ülkenin Hajjah, El Bayda ve Sana bölgelerinde 6-12 Mart haftasında 88 yeni kolera vakasının tespit edilirken, 2 ölü görüldü. Salgının başladığı 2016 yılının Ekim ayından bu yana ülke genelinde 108 ölüm vakası da dahil 23 bin 506 kolera şüphesi belirlenirken, vaka fatalite hızının yüzde 0.46 oldu. İnsanlarda koleraya sebep olan Vibrio Cholerae 01 bakterisi, 15 bölgeden alınan 198 dışkı örneklerinde tespit edildi. Şüpheli kolera vakaların üçte birinin 5 yaşı altındaki çocuklarda görüldü. Ülkedeki bazı bölgelerde görülen kolera vakalarında haftalık düşüş gözlemledi.

Öte yandan, Dünya Sağlık Örgütü (WHO) kolera vakalarıyla mücadelede hastanelere acil tıp desteği sağlarken Sana, Aden, Abyan, Raymah, Taiz, Hudeyde, Ibb, Hajjah, El Bayda ve Dhamra’da rehabilitasyon ve 16 ishal tedavi merkezine destek sağlıyor.

Bir önceki yazımız olan Bulgaristan’da Türk partisinin Türkçe seçim klibine yasak başlıklı makalemizde bulgaristan, dost ve haber hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme hilesi