Samsun Haberleri, Samsun Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Taşeron işçilerden “kadro” eylemi

Taşeron işçiler, Uğur Mumcu Parkı’nın bahçesinde toplanarak, taşeron işçilere söz verildiği gibi kadro verilmesini istedi. Grup, ayrıca “Referandum öncesi verilen ‘kadro’ sözü tutulsun” yazılı pankart açtı. Daha sonrasında söz alan Kamu Taşeron Çalışanları Platformu Genel Başkanı Halit Önük, referandum sürecinde kimseye ‘evet’ veya ‘hayır’ yönünde yönlendirme yapmadıklarını, sadece kendilerine verilen sözün tutulmasını istediklerini söyledi.

Grup adına basın açıklamasını okuyan Kamu Taşeron Çalışanları Platformu Samsun Temsilcisi Zübeyde Turgut, “Yeni kurulan hükümet ile çalışmaların tekrardan başlatıldığı ve tamamlanmasının 2016 yıl sonunu bulabileceği açıklaması Başbakanımız Binali Yıldırım tarafından yapılmıştı. Ne yazık ki içinde bulunduğumuz 2017 yılı Mart ayının bu son günlerine gelinmesine rağmen hala somut bir adım atılmamıştır. Bu da taşeron işçilerin tamamında hayal kırıklığı yaşatmaya devam etmektedir. Bizler de 28 Mart 2017 Salı günü Samsun’da bulunacak olan Cumhurbaşkanımıza buradan seslenerek, vereceği bir talimat ile referandumdan önce taşerona kadro sözü hayata geçirilecek olup bu sayede bir milyon taşeron işçisi aileleriyle birlikte yaklaşık üç milyon bir kitle bayram sevinci yaşayacaktır” dedi.

Grup basın açıklamasının ardından dağıldı.

Bir önceki yazımız olan Bakan Kılıç’tan İsviçre’ye “Kill Erdoğan” tepkisi başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir