Samsun Haberleri, Samsun Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Skandal pankarta İsviçre Halk Partisi’nden tepki

SVP) Milletvekili ve Yurtdışı Siyaset Komisyonu Başkanı Roland Büchel, terör örgütü PKK yandaşları tarafından açılan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı hedef alan pankarta tepki göstererek, polisin bu pankartın parlamento binası önüne gelmesini önceden engellemesi gerektiğini söyledi. Güvenlik görevlilerini ve mitingi organize edenleri eleştiren Büchel, sol otonom grubun bu skandal afişi miting alanına getirebilmelerinin açıklanamaz olduğunu, güvenlikten sorumlu olan polis ile birlikte organizatörlerin birlikte başarısız olduklarının altını çizdi. 

Yeşiller Partisi Başkanı Regula Rytz ise, skandal pankartı “kabul edilemez ve zarar verici” olarak yorumlayarak, Sosyal Demokrat Parti’nin kendisini davet ettiğini ancak mitinge katılmadığını belirtti. Ancak Rytz, miting esnasında afişin kaldırılmasının barışçıl devam eden mitingi bozacağını savunurken olay çıkmasından korktuklarını da sözlerine ekledi.

Bern Güvenlik Departmanı Direktörü Reto Nause ise, görevli polisleri koruyarak, pankartın miting esnasında kaldırılmamasını anlayışla karşıladığını belirtti. Nause miting esnasında pankartın kaldırılması ile birlikte oluşacak kavganın önüne geçilemeyecek hal almasından korktuklarını belirtti. Nause “şimdi ise organizatörlerin polise yardımcı olarak suçluların bulunması yönünde çalışmaları gerekir” diyerek, organizatörleri sorumluluklarını yerine getirmeye davet etti. 

Mehmet Koca 

Bir önceki yazımız olan Ukrayna Eurovision’dan uzaklaştırılabilir başlıklı makalemizde eurovision, haber ve haberler hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme hilesi