Samsun Haberleri, Samsun Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Samsun güne “sağlıksız hava” ile uyandı

Günün ilk saatlerinden itibaren Samsun şehir merkezi ile bazı merkez ilçelerde pus ve kötü bir koku hakim oldu. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Hava Kalitesi İzleme İstasyonlarının verilerine göre hava kalitesi indeksi 0-50 arası iyi-yeşil, 51-100 arası orta-sarı, 101-150 arası hassas-turuncu, 151-200 sağlıksız-kırmızı, 201-300 kötü mor ve 301-500 arası kötü-kahverengi olarak gösterilerek derecelendiriliyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Hava Kalitesi İzleme İstasyonlarından alınan bilgilere göre Samsun’da hava kalitesi indeksi bugün itibariyle İlkadım 100. Yıl Bulvarı’nda hassas 101 seviyesinde, Samsun-Tekkeköy İstasyonunda “hassas 116” seviyesinde oldu.

100. Yıl ve Tekkeköy hava kalite indeksinin açıklamasında “Hava kalitesi yaşlılar, çocuklar ve solunum rahatsızlığı olanları etkileyebilecek seviyededir” ifadeleri yer aldı. İlkadım Hastanebaşı ve Canik İstasyonlarında ise hava kalitesi indeksi orta seviyede oldu.

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü yetkilileri, bu hava kirliliğinin mevsimsel geçişlerden ve tozların gitmemesinden kaynaklanabileceğini söylediler.

Bir önceki yazımız olan Rektör Bilgiç’in “Açık Kapı Günü”ne vali ve başkan sürprizi başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme hilesi