Samsun Haberleri, Samsun Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

O bile şaşırdı! Le Pen'e sürpriz destek

Fransız France 2 televizyonunda canlı yayına katılan Dupont-Aignan, Le Pen ile anlaşma sağladıklarını ve 7 Mayıs’ta yapılacak 2. tur seçimde Le Pen’i destekleyeceğini söyledi.

Le Pen ile seçim kampanyasını birlikte yürüteceklerini belirten Dupunt-Aignan’ın olası bir Le Pen zaferinde önemli görevler alması bekleniyor.

”AŞIRICI AMA AŞIRI SAĞ DEĞİL”

Daha önce Le Pen ve Ulusal Cephe (FN) partisi hakkında sert açıklamaları olan Dupont-Aignan, bu sefer Le Pen’in aşırıcı olduğunu fakat aşırı sağ olmadığını belirtti. Bağımsız aday Emmanuel Macron’un 10 Hollande gücünde, medya ve finans çevrelerinin var ettiği bir aday olduğunu ifade eden Dupont-Aignan, Macron’a karşı Fransa’nın bağımsızlığını koruma mücadelesi vereceklerini kaydetti.

Fransa Cumhurbaşkanı Hollande, seçimlerin ikinci turunda Macron’a oy verecek
Fransa’da ulusal bağımsızlığı savunan, Fransa’nın sembol isimlerinden eski Cumhurbaşkanı Charles de Gaulle’ün geleneğini sürdürdüğünü iddia eden ve Avrupa Birliği’ne (AB) mesafeli duran Ayağa Kalk Fransa Partisinin Genel Başkanı Dupont-Aignan’ın bu kararına partisinden itirazlar yükseldi.

KARARIN ARDINDAN İSTİFALAR GELDİ

Partinin iki genel başkan yardımcısı, Le Pen ile birlik açıklamasından saatler sonra istifa ettiklerini duyurdu. Dupont-Aignan’ın sağ kolu Dominique Jamet ve DLF’nin program sorumlusu Eric Anceau, sosyal medya üzerinden istifa ettiklerini açıkladı.

Bir önceki yazımız olan Küstah tehdit! Tüm güçlerimizle saldırırız başlıklı makalemizde DÜNYA Haberleri, tehdit ve Türkiye hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme hilesi