Samsun Haberleri, Samsun Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Lavrov'dan PYD açıklaması!

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, PYD’nin İsviçre’nin Cenevre kentinde düzenlenen Suriye barış görüşmelerine katılması konusunda Türkiye ile diyaloğu sürdürdüklerini söyledi.

Demokratik Kongo Cumhuriyetli mevkidaşı Jean-Claude Gakosso ile yaptığı görüşmenin ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Lavrov’a, PYD’nin Cenevre görüşmelerine katılmasına ilişkin bir soru yöneltildi.

Kürtlerin Cenevre görüşmelerine nasıl dahil edilebileceği konusunda bir çözüm bulmak çok önemli diyen Lavrov şöyle devam etti: Fakat bunu yapmak çok kolay değil. Türkiye’nin tavrını biliyorsunuz. Türk partnerlerimizle, Astana’daki temaslarımız da dahil olmak üzere, bu konuya bir çözüm arayamaya devam edeceğiz. Bu konuyu ertelemek mümkün değil, tıpkı Kürtlerin Cenevre sürecine katılamayacağını söylemenin mümkün olmadığı gibi.

Lavrov ayrıca, Kürtleri Cenevre görüşmelerine dahil etmenin, BM’nin Suriye Özel Temsilcisi Staffan de Mistura’nın en önemli görevlerinden biri olduğunu söyledi.

Bir önceki yazımız olan Çin'de tuvalet faciası! Ölü ve yaralılar var başlıklı makalemizde Asya Haberleri, çin ve tuvalet hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme hilesi