Samsun Haberleri, Samsun Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Kritik oylama öncesi Putin'den Esed açıklaması

Vladimir Putin’in açıklaması, Esed rejimine yönelik yaptırım çağrısı içeren Birleşmiş Milletler (BM) karar tasarısının bugün Güvenlik Konseyi’nde oylanması öncesinde geldi. Tasarı, Esed rejiminin kimyasal silah kullandığını belirtiyor.

‘YAPTIRIMLAR MÜZAKERE SÜRECİNİN GÜVENİNİ SARSAR’

Kırgız mevkidaşı Almazbek Atambayev ile Bişkek’teki görüşmesi sonrası düzenlenen ortak basın toplantısında konuşan Putin, Suriye’ye yaptırım uygulanmasına gelirsek, bana göre bu şu anda tamamen uygunsuz olur. Zira yaptırımlar, müzakere sürecine yardımcı olmaz, ancak sürecin güvenini sarsar. Bu nedenle Rusya, Suriye’ye yönelik yeni yaptırımları desteklemeyecek dedi.

RUSYA’NIN VETO ETTİĞİ 7. TASARI OLACAK

Söz konusu tasarı, Rusya’nın Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nde (BMGK) Suriye ile ilgili olarak son 6 yılda veto ettiği 7. tasarı olacak.

BMGK’da bir tasarının kabul edilebilmesi için daimi üyeler olan Çin, Rusya, Fransa, İngiltere ve ABD’den her birinin onayı gerekiyor.

Bir önceki yazımız olan ABD askerleri orada fotoğraflandı! başlıklı makalemizde menbiç, Ortadoğu Haberleri ve öso hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir