Samsun Haberleri, Samsun Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

En Ünlü ‘FIRST Lady’nin Gözüyle Dünya Tarihi:

Yönetmenliğini Altın Lale’li Pablo Larrain’in yaptığı film, ABD Başkanı John F. Kennedy’nin suikastla öldürülmesinin hemen öncesi ve sonrasında eşi Jacqueline Jackie Kennedy’nin yaşamını konu ediniyor.

Özellikle Jacqueline Kennedy’nin yaşadığı trajediyle birlikte, üstlendiği first lady kimliğiyle eş kimliği arasında kalışına, bir günde hayatının değişmesine ve fedakârlıklarına odaklanan Jackie, Türkiye’de ilk kez, 11 Ocak Çarşamba günü, saat 21.30’da Cinemaximum City’s Nişantaşı’nda sinemaseverlerle buluşacak.

ABD Başkanı John F. Kennedy’nin 1963 yılında suikast sonucu öldürülmesi, özellikle ABD toplumunu derinden yaralayan, bir nesli şekillendiren en büyük olaylardan biriydi. Jackie, o sırada Başkan Kennedy ile evli olan Jacqueline Kennedy’nin suikasttan bir hafta sonra LIFE dergisine verdiği röportajı kaynak olarak alıyor ve yaşanan yıkımı suikast günü, cenaze hazırlıkları gibi gelişmeler ve aile fertleriyle ilişkiler üzerinden anlatıyor. Filmdeki performansı hem eleştirmenler hem de izleyiciler tarafından övülen Natalie Portman, Jacqueline Kennedy’yi canlandırırken, başkanın kardeşi Robert Kennedy’yi Peter Sarsgaard, First Lady’nin yardımcısını Greta Gerwig canlandırıyor.

Bir önceki yazımız olan Dünya Şampiyonu'ndan 4 altın madalya başlıklı makalemizde 4, altın ve dünya hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme hilesi