Samsun Haberleri, Samsun Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

“Eğlencelerin sonucunda hüzün olmasın”

Türkiye Trafik Kazalarını Önleme Derneği Samsun Şube Başkanı Ahmet Dursun Kavuran, yılbaşında eğlencenin sonucunda hüzün olmaması için vatandaşları uyardıklarını belirterek, “Vatandaşlarımız kesinlikle alkollü araç kullanmamalıdır” dedi.
Hafta sonu yeni bir yıla girerken çeşitli eğlence mekanlarında ve evlerinde kutlama yapıp alkol alacak olan sürücülere uyarılarda bulunan Ahmet Dursun Kavuran, “Yeni yıla girerken vatandaşlarımız çeşitli eğlence mekanlarında veya evlerinden kutlama yapacaklardır. Bu eğlencelerin sonucunda hüzün ve kederin olmaması için vatandaşlarımızı uyarıyoruz. Alkollü içki veren eğlence mekan sahipleri bu gece için iş yerlerinde yeterince yedek sürücü bulundurmaları veya taksi çağırarak alkollü olan vatandaşlarımıza böyle bir yardımcı olmalıdırlar. Vatandaşlarımız da kesinlikle alkollü araç kullanmamalıdır. Trafik terörü makam, mevkii, genç, ihtiyaç demeden hepimizi hedef almaktadır. Bu nedenle sürücü ve yayalar trafik kurallarına uymalı, aşırı hız, hatalı sollama, kırmızı ışık ihlali, yakın takip ve alkollü araç kullanma gibi kural hataları yapmamalıdırlar” diye konuştu.

“Hiç kimsenin kendi zevki ve eğlencesi uğruna başkalarının malına ve canına kastetme lüksü yok”
Hiç kimsenin kendi zevki ve eğlencesi uğruna başkalarının malına ve canına kastetme lüksüne asla sahip olmadığının altını çizen Kavuran, “Havaların soğuması, kar ve yağışların artması, don ve buzlanmalar, karlı ve kaygan yollar kazaları da beraberinde getirmektedir. Tüm araç sahiplerinin, araçlarını kışlık bakımlarını yaptırmış olmaları gerekir. Kış lastiklerinin takılması, antifrizlerin tamamlanması, akü ve elektrik donanımlarının yanı sıra araçlarında kış lastiği olsa bile zincir, takoz, çekme halatı, ilk yardım çantası ve yangın söndürücü gibi avadanlıkları bulundurmaları gerekir” şeklinde konuştu.

Bir önceki yazımız olan 12 evin balkonundan girip hırsızlık yapan şahıs yakalandı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme hilesi