Samsun Haberleri, Samsun Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Bölge finaline Samsun damga vurdu

Ortaöğretim Araştırma Projeleri Yarışması Bölge Finali’nde Samsun’dan 6 proje finalist, 5 proje ikinci, 2 proje de üçüncü oldu.

2017 yılı Ortaöğretim Araştırma Projeleri Yarışması Bölge Sergisi’ne davet edilen projeler Samsun Bölge Kurulu tarafından belirlenmişti. Samsun, Amasya, Ordu, Giresun, Tokat, Kastamonu Sinop illerini kapsayan illerden toplam 1435 proje başvurusu yapıldı ve değerlendirmeler sonucunda 100 proje bölge sergisine katılmaya hak kazanmıştı.

Samsun’dan 538 proje başvurusunun yapıldığı yarışmada 36 proje bölge sergisine katılma başarısını gösterdi. 27-29 Mart 2017 tarihleri arasında Ondokuz Mayıs Üniversitesi Kurupelit Kampüsü Yaşar Doğu Spor Salonunda bölge sergisi gerçekleştirildi.

30 Mart Perşembe günü saat 10.00’da OMÜ Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Mavi Salonda gerçekleştirilen finalde Samsun’dan 6 proje finalist olarak Ankara’da gerçekleştirilecek final yarışmasına katılmaya hak kazandı.

Düzenlenen finale, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç, Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay, TÜBİTAK Samsun Bölge Koordinatörü Prof. Dr. Hasan İçbudak, Tokat İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Ortaöğretim Araştırma Projeleri Yarışması Bölge Finali’nde Samsun’dan 6 proje finalist, 5 proje ikinci, 2 proje ise üçüncü oldu. Coğrafya alanında Garip Zeycan Yıldırım Fen Lisesi “Açık Su Havzalarında Balmumu Örtüsü Kullanılarak Su Kaybının Azaltılması” konulu projesiyle finalist, değerler eğitimi alanında Çarşamba Fen Lisesi “Ahlaki Değerlerin Trafik Kurallarına Yansımaları” konulu projesiyle finalist, fizik alanında Samsun Anadolu Lisesi “Yenilenebilir Enerji Dönüşümü” konulu projesiyle finalist, matematik alanında Aziz Atik Fen Lisesi “Bir Üçgeni Eşit Alanlı ve Eşit Çevreli İki Bölgeye Parçalama” konulu projesiyle finalist, sosyoloji alanında Özel Samsun Sınav Anadolu Lisesi “Ortaöğretim Öğrencilerinin Kadın-Erkek Algısı (Samsun Atakum İlçesi Örneklemi)” konulu projesiyle finalist, teknoloji tasarım alanında Mareşal Fevzi Çakmak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi “Çocuklar İçin Kolay Elektronik” konulu projesiyle finalist oldu.

Fizik alanında Atakum Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi “Engelleri Aşalım” konulu projesiyle ikinci, sosyoloji alanında Yıldıray Çınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi “Engelli Varsa Yaşamında Birlikte Bağlanın Hayata” konulu projesiyle ikinci, tarih alanında Şehit Ersan Sancı Anadolu Lisesi “Akpınar Köy Enstitüsü’ ne Günümüzden Bir Bakış(1940-1954)” konulu projesiyle ikinci. Türk dili ve edebiyatı alanında Akpınar Fen Lisesi “Karekodla Öğreniyoruz: Gelenekten Geleceğe Ozanların Dilinden” konulu projesiyle ikinci, değerler eğitimi alanında Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi “Umuda Yolculuk” konulu projesiyle ikinci oldu.

Psikoloji alanında Samsun İbrahim Tanrıverdi Sosyal Bilimler Lisesi ve Samsun Bilim ve Sanat Merkezi “Kaygılandım da Bağlandım” konulu projesiyle üçüncü, sosyoloji alanında 19 Mayıs Lisesi “15 Temmuz Darbe Girişimine Genç Bakış” konulu projesiyle üçüncü oldu.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü, “Yarışmada finalist olarak Ankara’daki finalde Samsun’u temsil edecek okullar ile dereceye giren okullarımızı başarılarından dolayı tebrik eder, başarılar dileriz” açıklamasını yaptı.

Bir önceki yazımız olan Bakan Müezzinoğlu: “İŞKUR ile SGK’yı birleştireceğiz” başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme hilesi