Samsun Haberleri, Samsun Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Bafra’da okul önleri ve internet kafelerde asayiş uygulaması

İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro, Çocuk Büro amirliği ve Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği ekipleri, öğrencilerin güvenliği için parklar, okul önleri ve internet kafelerde asayiş uygulamasına aralıksız devam ediyor. Okul çıkış saatinde lise önüne gelen ekipler, okulların önünde ve çevresinde bekleyen şahıslar üzerinde arama yaparak kimliklerini kontrol etti. Okul önündeki şahıslar üzerinde arama yaparak okulla ilişiği olmayan gençlerin GBT’sini sorguladı. Ekipler daha sonra okulların çevresinde bulunan parklar ve internet kafelerde de denetim yaparak, mekanlarda bulunan öğrencilerin yaşlarının küçük olup olmadığını kontrol etti. Denetimlerde herhangi bir olumsuz durumla karşılaşmayan ekipler daha sonra asayiş uygulamalarını sonlandırdı.

Asayiş Büro Amiri Komiser Murat Yüksek öğrencilere uyarılarda bulunarak, Burada okulla ilişiği olmayan tanımadığınız şahıslar gelebilir. Size, içerisinde uyuşturucu olduğunu düşündüğünüz herhangi bir şey verebilir veya satışını yapabilir. Hepiniz uyuşturucunun zararlarını biliyorsunuz. Burada bu tür şahıslarla karşılaşırsanız, şahısların eşkallerini mutlaka alın ve hiç çekinmeden 155’i arayarak bize bildirin dedi.

Bir önceki yazımız olan Bakan Kılıç: “Sayın Kılıçdaroğlu rekor kıracak” başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir